Дієтотерапія або лікувальне харчування — являє собою один з найважливіших методів при лікуванні хворих на цукровий діабет. При цьому немає різниці, приймає хворий цукрознижувальні препарати або користується інсуліном. Головною метою, переслідуваної лікувальними препаратами при цукровому діабеті, — привести в норму обмінні процеси, що відбуваються в організмі людини, тобто зниження рівня цукру в крові. Разом з тим, набагато покращується і загальний стан хворого: підвищується працездатність, зменшується спрага.

Для нормалізації цукру в крові доктора намагаються, насамперед, в раціоні хворого обмежити кількість вуглеводів, а якщо виникає необхідність, в такому випадку йому призначають медикаментозне лікування. Фахівці вважають, що більше 30% всіх хворих з підвищеним рівнем цукру в крові можуть покращувати свій стан тільки за допомогою дієти. Треба взяти за правило, що їжа приймається щодня строго в один і той же час не менше п’яти-шести разів на добу, але ні в якому разі не переїдайте.

При складанні дієти хворому необхідно строго враховувати масу його тіла, чи є у нього ожиріння або відсутній, і дуже важливо враховувати рівень цукру в крові. У дієту можна включати як житній, так і білий пшеничний хліб. Але все ж, бажано, віддавати перевагу хлібо-булочних виробів зі зниженим вмістом вуглеводів. До них відноситься білково-висівковий хліб, де сира клейковина є основною сировиною для його приготування.

страждає на цукровий діабет дуже важливо вживати в їжу якомога більше овочів і фруктів, а також фруктові соки, приготовані на ксиліт. Дуже корисні для хворих яблука, чорна смородина, відвар шипшини. А ось продукти, що містять у великій кількості вуглеводів, як, наприклад, цукерки, варення, виноград, інжир, кондитерські вироби постарайтеся виключити повністю зі свого раціону харчування.

Більше інформації ви дізнаєтеся з відео уроку «Дієта при цукровому діабеті», який знаходиться на нашому сайті.

Категорія:

Здоров'я

Теги:

,

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*