Зір людини може визначити форму предмета за інформацією затінення. Розподіл тіні і світла безпосередньо залежать від форми предмета. Щоб зробити малюнок більш об’ємним з присутністю ефекту глибини в живописі використовується спосіб світлотіні. Кожен освітлений джерелом світла предмет має відблиск, світло, півтінь, власну тінь, що падає тінь і рефлекс. Сукупність цих областей і утворює світлотінь.

Кожен предмет складається з поверхонь. Від того, як ці поверхні звернені до джерела світла, залежить висвітлення всього предмета. Знаходження плоскій поверхні на світлі або в тіні визначає її положення по відношенню до джерела світла. Якщо предмет містить велику кількість граней, відповідно, і більша кількість поверхонь, то перехід світла і тіні відбувається більш плавно. Місце різкої зміни напряму поверхні предмета називається «переломом форми». Визначивши знаходження перелому форми предмета, можна визначити і різка зміна в освітленості самого предмета.

При виконанні предметів складних форм слід пам’ятати, що всі вони складаються з простих геометричних фігур. Добре розуміючи принципи розподілу світлотіні на базових фігурах, ви з легкістю зможете зобразити світлотінь і на більш складних предметах. Однак щоб довести свою майстерність до автоматизму, необхідно досить довго практикуватися, набиваючи руку на зображенні базових форм. Але слід пам’ятати, що не всі предмети можна розділити на базові форми.

У зображенні форм, що складаються з дрібних предметів, наприклад, дерев, слід використовувати принцип від загального до частого. Кожен невеликий предмет складної форми має свій власний світло, тінь, півтінь і рефлекс. Однак сукупність цих дрібних предметів все одно має форму, яку можна розділити на базові фігури. А це означає, що принципи розподілу світлотіні на цьому складному предметі такі ж, як і на базових фігурах. Тому при зображенні такого предмета слід спочатку прокладати загальний тон області, а потім вже врісовивать в нього деталі.

Подивитися онлайн відео «Урок живопису: світлотінь» ви можете на нашому сайті. Успіхів вам!

Категорія:

Інше

Теги:

,

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*